Zdrowe żywienie psa

pies

Aby pies mógł odznaczać się witalnością, powinien w głównej mierze być odpowiednio i zdrowo odżywiany. Karmienie psa polegające na dawaniu mu tego samego co jedzą ludzie nie jest właściwe. Jest to w wielu przypadkach dla psa szkodliwe. Oczywiście karmienie psa nie musi się ograniczać tylko i wyłącznie do psiej karmy. Własnoręczne przygotowanie posiłku dla psa jest jak najbardziej możliwe. W pewnych przypadkach nawet jest to wskazane.

Dlaczego karma?

Dlaczego gotowa karma jest właściwa dla psa? Dlaczego jest ona korzystna? Na pewno jest to bardzo duża wygoda dla właściciela czworonoga, ale to nie jest jedyny aspekt, na który warto zwrócić uwagę. Sucha lub mokra karma jest przygotowywana dokładnie wedle żywieniowego zapotrzebowania psa. Dzięki temu zapewniamy naszemu pupilowi wszystkich istotnych składników odżywczych. Poza tym również na pewno nie dajemy mu czegoś, co mogłoby mu zaszkodzić.

Co poza karmą?

Sucha karma nie zawsze była popularna. Również i współcześnie nie każdy właściciel psa karmi go gotową karmą. Można posiłek dla psa przygotować samodzielnie. Istotne jest jednak to, aby owa karma była właściwie zbilansowana. Jakie składniki powinny się w niej znaleźć? Mowa jest o:

– mięsie

– wypełniaczu – może być ryż

– warzywach

Ważne w tym miejscu są oczywiście proporcje. Każdy z tych składników powinien w psiej karmie znaleźć się w bardzo zbliżonych ilościach.

Jaka gotowa karma?

Gotowa karma dla psa jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Nie oznacza to jednak że każdy jej rodzaj będzie tym właściwym. Każdy pies ma oczywiście swoje preferencje smakowe, które powinny być brane pod uwagę, ale to nie wszystko. Między innymi warto jest sięgnąć po karmę Caniwild dostępną na www.keko.pl. Mowa jest o karmie z zawartością dosyć dużej ilości zbóż. Poza tym również w tej karmie dla psa nie mamy umieszczonych konserwantów oraz GMO. To bardzo istotne aspekty związane nie tylko z wymienioną marką produktów, ale z każdą psią karmą. Sięgając zatem po gotowe pożywienie dla swojego czworonoga, warto jest spojrzeć nie tylko na jej cenę, ale przede wszystkim na jej skład.

Niektóre składniki żywności, które ludzie uwielbiają, w odniesieniu do psów są dla nich trujące. Aby móc właściwie odżywiać swojego psa, warto jest nabyć stosownej wiedzy w tymże zakresie. Każda rasa psa może mieć swoje własne preferencje, upodobania. Ten aspekt także warto mieć na uwadze podczas przygotowywania posiłków dla swoich czworonogów. Jeśli pies będzie odpowiednio odżywiony, to na pewno też będzie pełen energii i sił.

Dodaj komentarz