Zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym – jak wygląda?

usta

Zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród licznych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jest to spowodowane faktem, że odpowiednio przeprowadzona procedura nie tylko pozwala uwydatnić usta i nadać im wymarzony kształt, ale również zadba o odpowiedni poziom ich nawilżenia.

Jak wygląda zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym?

Zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym polega na podskórnym wprowadzeniu wspomnianej substancji. Warto mieć świadomość faktu, że procedura powinna być wykonywana wyłącznie przez odpowiednio wykwalifikowanych i przeszkolonych w zakresie medycyny estetycznej lekarzy. Warto mieć na uwadze również to, że zabieg można przeprowadzić tylko i wyłącznie u zdrowej i pełnoletniej osoby.

Ile czasu trwa zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym?

Przeprowadzenie zabiegu zazwyczaj zajmuje od 15 do 30 minut. Warto podkreślić, że nie wymaga on żadnego wcześniejszego przygotowania. Zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym powinna poprzedzać konsultacja medyczna polegająca na zebraniu szczegółowego wywiadu. Następnie pacjentka poddana jest ocenie twarzy w spoczynku oraz podczas mimiki. Wspomnianą ocenę przeprowadza oczywiście lekarz specjalizujący się w medycynie estetycznej. W trakcie konsultacji zostają omówione możliwości związane z zaplanowanym zabiegiem oraz oczekiwania pacjentki. Po ustaleniu wszelkich szczegółów i poinformowaniu pacjentki o ewentualnych powikłaniach lekarz wykonuje zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym.

Czy zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym jest bolesny?

W celu zminimalizowania ewentualnego dyskomfortu związanego z wprowadzaniem kwasu hialuronowego zarówno skóra jak i błona śluzowa ust zostają poddane znieczuleniu przy użyciu odpowiedniej maści. W przypadku pacjentek o bardzo niskiej odporności na ból istnieje możliwość podania znieczulenia stomatologicznego.

Zalecenia pozabiegowe

Naturalną reakcją pojawiającą się po zabiegu modelowania ust kwasem hialuronowym jest wystąpienie obrzęku. Jest on wynikiem  podrażnienia tkanek i efektem działania kwas hialuronowego. Po zabiegu można zastosować zimne okłady. W kolejnej dobie po przeprowadzonym zabiegu można już wykonać normalny makijaż ust.

Natomiast w ciągu pierwszych 24 godziny po zabiegu nie zaleca się:

 • lotów samolotem
 • uprawiania sportu
 • spożywania alkoholu
 • palenia papierosów.

Wizyta kontrolna u lekarza przeprowadzającego zabieg modelowania ust powinna odbyć się 14 dni po zabiegu. Ma ona na celu kontrolę zachodzących procesów gojenia oraz ocenę efektu końcowego.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu modelowania ust kwasem hialuronowym

Mimo wysokiego profilu bezpieczeństwa, również zabieg modelowania ust posiada pewne przeciwwskazania. Najważniejsze z nich to:

 • infekcja w postaci opryszczki, przeziębienie lub zakażenie dróg moczowych
 • niezakończone leczenie stomatologiczne
 • niewyrównana cukrzyca lub nadciśnienie tętnicze
 • aktywna choroba onkologiczna
 • ciąża
 • okres laktacji
 • choroby związane z zaburzeniem krzepnięcia krwi.

Dodaj komentarz