Wyciskarki do soków – jaki model wybrać?

sok

Szklanka pysznego, pożywnego soku z rana to doskonały sposób na rozpoczęcie dnia. owoce, szczególnie cytrusy, zawierają mnóstwo witamin, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Niestety, kupno świeżo wyciskanego soku wiąże się z dużym wydatkiem, dlatego każdego dnia raczej nie korzystamy z tej opcji. Na szczęście z pomocą wyciskarki do soków możemy wyczarować pyszny napój w zaciszu własnego domu.

Jaki model wybrać?

Półki w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego uginają się pod ciekawymi produktami, dlatego wybór konkretnego sprzętu przeważnie jest utrudniony. Jednym z ważniejszych aspektów będzie tutaj cena, szczególnie przy zakupie wyciskarki, która dostępna jest w wielu różnych modelach. Najtańsza opcją będzie wyciskarka ręczna, która umożliwia wyciskanie cytrusów, dzięki specjalnemu uchwytowi pneumatycznemu. Jej cena zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych, jednak przy produkcji większej ilości napoju może się zmęczyć ręka. Produkt dostępny jest też w wersji elektrycznej, tutaj mamy znacznie więcej opcji do wyboru. jeśli interesują nas tylko soki z cytrusów, to zakup produktu nie powinien zbytnio nadwyrężyć naszego budżetu. Nieco droższą opcją są wyciskarki do warzyw, w których można także przyrządzać soki z cytrusów. Z jej pomocą wyciśniemy praktycznie każde warzywo czy owoc, w tym buraki, marchew oraz jabłka. Ostatnimi czasy prawdziwą furorę wśród polskich konsumentów robią wyciskarki wolnoobrotowe, opcja najbardziej kosztowna, która jednak pozwala na uzyskanie najbardziej wartościowego napoju. Dzięki wolnej pracy silnika, sok wyciskany jest dokładniej, przez co oprócz witamin trafia do niego też duża ilość błonnika.

Każdą z powyższych opcji można jednak zakupić taniej, wystarczy tylko wiedzieć, gdzie i kiedy organizowane są promocje. Jeżeli planujemy zakup wyciskarki do owoców w ramach bożonarodzeniowego prezentu, to możemy wybrać się do sklepu stacjonarnego. W grudniu bowiem dostępne są duże rabaty, umożliwiające zakup sprzętu o 23% taniej. taka opcja może być dostępna również w trakcie sezonowych wyprzedaży, organizowanych każdego roku w styczniu oraz lipcu. jednak jeśli chcemy zakupić sprzęt w innych miesiącach, to najlepiej odwiedzić outlet ze sprzętem AGD.

Dodaj komentarz