Wyciskarka sposobem na smaczne odchudzanie

smoothie

Mamy nowy rok czyli można powiedzieć, że wszystko zaczyna się od początku. Wielu z nas wraz z początkiem nowego roku próbuje coś zmienić w swoim życiu.

Bardzo często próbujemy przejść na dietę, podczas której zgubimy zbędne kilogramy i dzięki temu staniemy się ładniejszy i będziemy się lepiej czuć we własnej skórze.

Wszyscy znamy podstawy zdrowego odżywiania. Wiemy, że trzeba jeść bardzo dużo warzyw, trochę mniej owoców. Koniecznie trzeba się pożegnać z fast foodami oraz słodyczami. Brzmi bardzo prosto prawda? Życie jednak nie jest takie proste i zamiana pysznego ciasteczka na marchewkę czy borówkę nie zawsze wystarcza. W końcowym rozliczeniu niewielu z nas wytrzymuje na diecie i jak wskazują dane statystyczne dietę porzucamy już trzeciego dnia.

Walka o smuklejszą sylwetkę wcale nie musi być trudna i nie przyjemna. Jeżeli nie możesz się przemóc by kilka razy dziennie jeść warzywa czy owoce to powinieneś pomyśleć o zakupie wyciskarki do soków.  Kiedyś uważano, że soki można tworzyć tylko i wyłącznie z owoców. W obecnych czasach soki można wyciskać również z warzyw. Takie soki są bogate w witaminy i składniki mineralne. A co najważniejsze jeżeli dobrze dobierzemy składniki będą naprawdę bardzo smaczne.

Przy wyborze wyciskarki do owoców zwróć uwagę by była to wyciskarka wolnoobrotowa. Dzięki temu, że działają one wolno to sok, który jest wytwarzany zawiera w sobie dużą ilość błonnika, który dobrze wpływa na nasz układ trawienny.

Jeżeli nie jesteś przekonany do mieszania ze sobą różnego rodzaju warzyw i owoców to proponujemy byś na początku zaczął przyrządzać soki z owoców, które dobrze znasz i lubisz. Następnie stopniowo dodawaj jakieś warzywo, które będzie zawierało dużo składników odżywczych. Po pewnym czasie dojdziesz do tego, że pijesz sok z jarmużem oraz szpinakiem i nie przeszkadza Ci zielony kolor i nie zawsze słodki smak.

Wyciskarki są sprzętem, który ma pomóc nam zdrowo i smacznie się odżywiać. Przygotowany w domu sok można wypić w pracy zamiast zjadać kolejnego batonika czy rogalika z czekoladą. Dodatkowo będzie to miało korzystny wpływ na stan Waszego portfela, gdyż nie będziecie codziennie wydawać pieniędzy na jedzenie do pracy, bo przygotujecie je sobie wcześniej w domu.

Dodaj komentarz