Te sprzęty pomogą Ci zadbać o i szybkie i zdrowie drugie śniadanie!

shake

Zwykle z braku czasu zabierasz ze sobą do pracy, szkoły czy na uczelnię kanapki z białego pieczywa albo drobne na słodką przekąskę z automatu? Albo potrzebujesz pomysłów i inspiracji, jak przygotowywać szybkie i smaczne posiłki? Z naszymi pomysłami na zdrowe drugie śniadanie i odpowiednimi sprzętami kuchennymi przygotujesz sobie smaczny lunch w kilka minut!

Zdrowe drugie śniadanie: blender to podstawa

Blender to jeden z najbardziej użytecznych sprzętów kuchennych, umożliwia bowiem przygotowanie wielu różnych posiłków. Przyda się na przykład, jeśli chcemy zamienić tradycyjną zupy w zupę krem, a także do przyrządzania domowych past kanapkowych, pesto do makaronu, własnego guacamole lub smoothies.

Koktajle to doskonały pomysł na lunch, który możesz wygodnie zabrać ze sobą. Możliwość miksowania ze sobą przeróżnych składników, od warzyw i owoców po orzechy czy nawet odżywki białkowe pozwala na przygotowanie smacznego i zdrowego drugiego śniadania czasem nawet w mniej niż minutę. Smoothies są sycące, dostarczają najważniejszych składników odżywczych z surowych produktów, a jednocześnie są wygodne do przewiezienia dzięki odpowiednim pojemnikom i bidonom, które mogą wchodzić w skład zestawów z blenderem.

Szybki zdrowy lunch: opiekacz 3 w 1

Gofrownica, grill elektryczny i opiekacz do kanapek w jednym – takie rozwiązanie 3w1 cieszy się na rynku coraz większą popularnością. Wymienne wkłady umożliwiają przygotowanie w domu zarówno gofrów, grillowanych potraw i opiekanych kanapek z pieczywa tostowego za pomocą jednego urządzenia. To sprzęt, z którym nie tylko w kilka minut przygotujesz zdrowy, szybki lunch, ale przede wszystkim zyskasz trzy nowe możliwości przygotowywania śniadań. Dzięki takiemu rozwiązaniu jednego dnia możesz zrobić gofry na słodko lub w wersji wytrawnej, kolejnego – grillowaną pierś z kurczaka lub przypieczone falafele, a jeszcze innego na przykład jajko sadzone z opiekacza (wystarczy wówczas wbić je bezpośrednio na płytki do przygotowania kanapek i poczekać, aż całość się zetnie).

Zdrowe drugie śniadanie do pracy: szatkownica do warzyw

Dla osób, które uwielbiają sałatki, ale konieczność krojenia warzyw sprawia, że zwyczajnie nie mają czasu przyrządzać ich na świeżo przed wyjściem do pracy, świetnym rozwiązaniem może być szatkownica. To sprzęt, który można kupić już nawet za kilkadziesiąt złotych, a pozwala on na sprawne krojenie warzyw lub owoców, a nawet tarcie sera czy ziemniaków, co może przydać się również do przygotowywania innych posiłków niż tylko śniadania.

Zdrowe znaczy zbilansowane: waga kuchenna

Podstawą zdrowego żywienia jest dobór odpowiedniej ilości poszczególnych produktów – i to może niektórych bardzo zniechęcać. Zwłaszcza gdy próbują stosować się do wskazówek z jadłospisu ułożonego przez dietetyka i przy każdym składniku widzą dokładne gramatury: 100 g, 20 g, 5 g… Wystarczy jednak zakupić prostą w obsłudze wagę kuchenną, dzięki której dobór odpowiedniej ilości produktów nie będzie dłużej problemem.

Przygotowanie zdrowego drugiego śniadania do pracy w kilka minut jest jak najbardziej możliwe – wystarczy tylko wyposażyć się w odpowiednie sprzęty, które jak najbardziej to ułatwiają. Sprawdź sam, jak wiele różnorodnych posiłków można stworzyć dzięki blenderowi i jak przydatna w kuchni może być np. szatkownica, waga kuchenna czy wielofunkcyjny opiekacz.

Dodaj komentarz