Sposoby na skuteczne odchudzanie

smoothie

Zdecydowanie łatwiej jest przybrać na wadze niż schudnąć. Ten drugi proces wymaga sporo wysiłku oraz determinacji, szczególnie jeżeli z utratą wagi stanęło się w miejscu. Sporo osób zastanawia się bowiem nad tym, dlaczego nie mogą zrzucić zbędnych kilogramów, pomimo stosowania niskokalorycznej diety oraz wzmożenia aktywności fizycznej. Jakie są zatem naprawdę skuteczne sposoby na odchudzanie? Co zrobić, raz na zawsze pozbyć się niechcianych nadprogramowych kilogramów, a także uniknąć efektu jojo w przyszłości?

Sposoby na skuteczne odchudzanie

W przypadku odchudzania wszystko musi rozpocząć się w głowie. Co to oznacza? Generalnie chodzi o to, by zrozumieć, że samo przejście na dietę odchudzającą na jakiś czas, podczas której uda się zgubić kilka kilogramów, nie gwarantuje jeszcze sukcesu na stałe. Jeżeli nie wprowadzi się nowych dobrych nawyków żywieniowych, po jakimś czasie kg po prostu się odzyska. Tak właśnie działa nasz organizm. To właśnie dlatego powrót do odżywiania się sprzed diety powoduje, że kilogramy powracają, czyli pojawia się efekt jojo. Zmiana nawyków żywieniowych to proces długotrwały i wymagający sporej świadomości. Bardzo często w dobrym krokiem na tym etapie jest udanie się do dietetyka, który między innymi będzie pracował nad uświadomieniem sobie złych nawyków żywieniowych, które często blokują utratę wagi. Należy do nich na przykład objadanie się na wieczór, po całym dniu bez jedzenia, nieregularne posiłki, posiłki zbyt kaloryczne, lub zbyt mało kaloryczne. Tak – by chudnąć trzeba po prostu jeść.

Zwiększona aktywność fizyczna

Samo odchudzanie się nie przyniesie nigdy naprawdę spektakularnych efektów, jeżeli nie zostanie połączone ze zwiększeniem aktywności fizycznej. Sport i ruch to zatem podstawa tego, by stracić zbędne kilogramy. Przy tym wszystkim warto pamiętać o tym, że tkanka tłuszczowa jest lżejsza od tkanki mięśniowej – jeśli zaczyna się regularnie ćwiczyć, a zatem buduje się masę mięśniową, utrata wagi może być mniejsza. Nie oznacza to, że się nie chudnie i że sylwetka się nie zmienia. Dużo lepszym sposobem mierzenia tego jest centymetr. Doskonałą miarą są również ubrania, które stają się zbyt luźne.

Detoks

Nie ma co wierzyć w diety cud, które po kilku dniach doprowadzą do zrzucenia zbędnych kilogramów. Jeżeli jednak zależy komuś na tym, aby przed jakąś ważną imprezą zgubić 2 czy 3 kg, dobrym pomysłem będzie zrobienie sobie kilkudniowego detoksu oraz diety płynnej. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie jest to sposób na dłużej. Jest to bowiem wyniszczające i szkodliwe działanie dla organizmu. Detoks sam w sobie jest natomiast świetnym pomysłem na rozpoczęcie diety. Do wszystkiego trzeba jednak podchodzić z głową, a sam detoks również powinien być przeprowadzony pod okiem dietetyka. Lepiej wystrzegać się czegoś takiego jak na przykład tabletki na odchudzanie, chyba że mowa tu o takich suplementach diety, jak na przykład chrom, który ponoć wpływa na zmniejszenie zapotrzebowania na słodycze. Do upragnionej sylwetki bez zbędnych kilogramów prowadzi po prostu ciężka praca. Droga na skróty zwykle nie przynosi efektów na dłużej.

Dodaj komentarz