Sposób na starzenie się skóry – zabiegi

uroda

Już większość kobiet zdecydowała się zapobiegać procesom starzenia się skóry za pomocą medycyny estetycznej, która stopniowo zaczyna być uważana za przydatną, a nawet korzystną dla naszego organizmu. Obecnie wykonywane zabiegi mogą przynosić fantastyczne rezultaty, o ile będziemy regularnie je powtarzać. Wykorzystywane składniki są w większości naturalnie występującymi elementami w naszym organizmie. Dowiedz się więcej o zmianach kondycji skóry w późniejszym wieku i sprawdź, co możesz zrobić, by zapobiec starzeniu się.

Co dzieje się ze skórą w czasie dojrzewania?

Niektórzy naukowcy potwierdzają już, że skóra zaczyna słabnąć po 20. roku życia. Wówczas powoli zmniejsza się ilość hormonów odpowiadających za regenerację komórek. Jednak najważniejszym czynnikiem wpływającym na starzenie się skóry są wolne rodniki, które powstają w wyniku promieniowania UV, oddziaływania spalin czy stresu. Wszystko to ostatecznie prowadzi do uszkodzenia białek, lipidów oraz kolagenu i elastyny, dzięki którym skóra nabiera sprężystości i jędrności. Wraz z wiekiem cykl renowacji komórek znacznie się wydłuża, a to oznacza, że wszelkie oznaki starzenia będą widoczne coraz bardziej na skórze osób starszych.

Pierwszą rzeczą jaką będziesz mogła zauważyć będzie suchość skóry, którą trzeba będzie coraz częściej nawilżać. W okolicach oczu i ust zaczną pojawiać się pierwsze mniej widoczne zmarszczki, a dopiero potem skóra zaczyna robić się coraz cieńsza, oprócz warstwy rogowej – ta z kolei pozostaje gruba i szorstka w dotyku. Następnie mogą występować pojedyncze przebarwienia na skórze, które wywołane są zbyt niską ilością produkowanej melaniny. Zmniejszająca się aktywność gruczołów łojowych również sprzyja suchości skóry i pogłębianiu jej zmarszczek.

Jakie zabiegi mogą pomóc?

Poniżej przedstawimy kilka proponowanych zabiegów medycyny estetycznej, które mogą zapobiegać, a także niwelować pierwsze oznaki starzenia się skóry. Przywrócą jej dawną elastyczność, świeżość i promienistość, dzięki czemu Ty również będziesz mogła poczuć się piękniej i młodziej. We wszystkich przypadkach koniecznie zgłoś się do profesjonalnego kosmetologa, który ukończył wiele kursów medyny estetycznej. Wówczas masz pewność, że posiada odpowiednią wiedzę i umiejętności do przeprowadzenia poszczególnych działań odmładzających skórę.

  • Fotoodmładzanie. Polega na aplikowaniu do skóry właściwe wiązek światła, które przenikają przez naskórek i jednocześnie go nie uszkadzają. Wytworzona energia cieplna przyczynia się do odbudowy włókien kolagenowych i elastyny, co pozwala na zregenerowanie się mikrosieci wewnątrz skóry, a to z kolei prowadzi do wypełnienia zmarszczek widocznych na zewnątrz.
  • Kwas hialuronowy. Wykorzystywany jest do wypełniania zmarszczek, ale także nawilżania skóry za pomocą dokonywania kilku nakłuć w skórze. Jego działanie przynosi pożądane efekty, ze względu na jego naturalne występowanie w organizmie ludzkim, lecz z wiekiem jego ilość znacznie maleje, a to właśnie przyczynia się do starzenia się skóry i jej suchości. W rezultacie skóra jest odpowiednio nawilżona, ujędrniona, a kontur twarzy zyskuje na objętości.
  • Mezoterapia igłowa. Opiera się również na metodzie iniekcyjnej, aczkolwiek wstrzykiwane substancje są indywidualnie dobierane do potrzeb i właściwości skóry pacjenta. Tworzone koktajle najczęściej zawierają kwas hialuronowy, a także mikroelementy czy witaminy niezbędne do odbudowy naskórka i przywrócenia skórze jej dawnego wyglądu.

Dodaj komentarz