Popularność medycyny estetycznej

kobieta

Rozwiązania jakie oferuje nowoczesna medycyna estetyczna i kosmetologia charakteryzują się nie tylko wysoką skutecznością, ale są one również bezpieczne i nieinwazyjne. W związku ze wzrostem popularności różnorodnych zabiegów kosmetycznych, coraz więcej osób decyduje się z nich korzystać – dotyczy to w szczególności kobiet między 30 a 60 rokiem życia. Zabiegom tym poddawana jest nie tylko twarz, ale i takie miejsca jak szyja, dekolt, brzuch, uda czy pośladki. Dzięki nim możliwa jest między innymi poprawa kondycji i elastyczności skóry, korekta owalu twarzy, likwidacja przebarwień i blizn, usuwanie owłosienia czy eliminowanie cellulitu.

Niewątpliwym atutem zabiegów tego typu jest ich efektywność – zazwyczaj już po pierwszym zabiegu są widoczne rezultaty, a wykonanie serii zabiegów owocuje długotrwałymi efektami.

Odmłodzenie skóry

W związku z rosnącym zainteresowaniem na rozmaite zabiegi medycyny estetycznej, również coraz więcej salonów kosmetycznych nieustannie poszerza swoją ofertę i zaopatruje się w urządzenia kosmetyczne, umożliwiające ich przeprowadzenie. Szczególną popularnością cieszą się zabiegi poprawiające kondycję skóry i jej elastyczność, dlatego też wśród elementów wyposażenia salonów kosmetycznych nie może zabraknąć takich sprzętów jak choćby urządzenie do mikrodermabrazji  czy urządzenie do oksybrazji (takie jak to), dzięki którym możliwe jest wykonanie peelingu skóry wraz z jej głębszymi warstwami. Mikrodermabrazja polega na przeprowadzeniu mechanicznego peelingu, który obejmuje przede wszystkim głębsze warstwy skóry, stymulując je w ten sposób do produkcji kolagenu. Zabieg ten jest nie tylko nieinwazyjny i daje efekt gładkiej i odmłodzonej skóry, ale także doskonale sprawdza się przy usuwaniu przebarwień i blizn potrądzikowych. Alternatywą do tej metody jest z kolei oksybrazja, która wykonywana jest w oparciu o peeling wodno-tlenowy. Zabieg ten jest szczególnie polecany dla osób o skórze wrażliwej i skłonnej do podrażnień, a także przy różnego rodzaju chorobach skórnych.

Usuwanie owłosienia

Wiele kobiet decyduje się na korzystanie z usług salonów kosmetycznych w celu usunięcia niepożądanego owłosienia. Efekty, jakie można uzyskać za pomocą depilacji laserowej są niezwykle długotrwałe, dlatego też obowiązkowym sprzętem, jaki możemy znaleźć w większości salonów kosmetycznych stał się laser do depilacji – przykład. Przeprowadzenie depilacji laserowej odbywa się niezwykle precyzyjnie, a usunięte w ten sposób włosy nie odrastają. W ten sposób możliwe jest trwałe usunięcie włosów z nóg, pach, okolic bikini, pleców, klatki piersiowej czy twarzy. Urządzenia, jakie stosuje się najczęściej do depilacji to lasery diodowe, które zapewniają wysoką skuteczność, a także nie skutkują poparzeniem skóry. Wybierając odpowiedni salon kosmetyczny, warto zwrócić uwagę na sprzęt jakim dysponuje oraz na to, czy jest on certyfikowany.

Dodaj komentarz