Orlistat – skuteczne i bezpieczne odchudzanie

tabsy

Współcześnie wiele osób ma problem z nadwagą lub otyłością. Spowodowane jest to szybkim trybem życia i nieprawidłowym sposobem odżywiania. Medycyna i farmakologia proponują wiele rozwiązań, które mogą pomóc w bezpiecznym odchudzaniu.

Czym jest Orlistat i w jakim celu się go stosuje?

Orlistat to nowoczesny lek na odchudzanie, który może być stosowany u osób ze znaczą nadwagą i otyłością. Lek wydawany jest na receptę lekarza, który zaleci również odpowiednie dawkowanie. Substancją czynną leku jest inhibitor lipaz, czyli enzymów, które biorą udział w trawieniu tłuszczów. Lek stosuje się w celu utraty masy ciała u osób, które nie mogły schudnąć stosując dietę i ćwiczenia fizyczne.

Jak działa lek?

Orlisat zaburza rozbijanie dużych cząsteczek tłuszczów na mniejsze, które będą łatwo przyswajalne. Oznacza to utrudnienie wykorzystania energii pochodzącej z tłuszczów. Około 30% tłuszczu przechodzi niestrawione przez jelita i zostaje wydalone z organizmu. Lek nie hamuje apetytu, natomiast znacznie obniża bilans energetyczny. Pamiętajmy, że 1 g tłuszczu to aż 9 kcal. Podczas deficytu kalorycznego organizm zaczyna korzystać energię z tkanki tłuszczowej, co powoduje utratę masy ciała.

Dla kogo Orlistat?

O przepisaniu leku decyduje lekarz, który zapozna się ze stanem zdrowia pacjenta. Orlistat stosuje się u osób otyłych z BMI powyżej 30 lub pacjentów z nadwagą (BMI 28-30). Lek stosuje się u pacjentów, u których stwierdzono ryzyko cukrzycy, wysoki poziom cholesterolu, nadciśnienie tętnicze lub zaburzenia w sferze gospodarki węglowodanowej. Preparatu nie należy stosować u pacjentów, którzy cierpią na choroby trzustki, zaburzenia wchłaniania lub przeszli operację żołądka, lub jelit. Orlistatu nie należy stosować w okresie karmienia piersią i ciąży.

Inne farmakologiczne sposoby na odchudzanie

W aptekach dostępne są również suplementy diety, które zawierają witaminy, składniki mineralne i inne substancje wspomagające odchudzanie. Składnikiem suplementów diety mogą być również zioła. Oferowane preparaty mogą wspomagać odchudzanie, jednak ich stosowanie będzie mało skuteczne. Niektóre składniki będą zapewniały uczucie sytości i przyspieszą proces przemiany materii. Składniki suplementów diety są szybko trawione i wchłaniane w układzie pokarmowym.

W przypadku nieskutecznego odchudzania dobrze sprawdzą się nowoczesne leki. Dzięki zmniejszeniu kaloryczności Orlistat znacznie ułatwi proces odchudzania nawet bardzo otyłym pacjentom. Stosowane leczenie wraz z prawidłowym odżywianiem przyniesie więc oczekiwane efekty. W internecie znaleźć możemy również różnego rodzaju specyfiki na odchudzanie. Nie warto jednak ich stosować, ponieważ mogą wywierać negatywny wpływ na zdrowie i życie.

Dodaj komentarz