Odpowiedzialna gra w zakładach bukmacherskich

energia

Hazard w internecie kusi tym mocniej od klasycznej wizyty w kasynie, że nie trzeba wychodzić z domu, by mieć szansę na wygraną. W Polsce ze względu na ustawę hazardową, możliwe jest jedynie korzystanie z jednego kasyna online, a przede wszystkim obstawianie w zakładach bukmacherskich. Trzeba jednak uważać, bo łatwo jest popaść w nałóg czy problemy finansowe.

Jak grać odpowiedzialnie w legalnych zakładach bukmacherskich?

Obstawianie w zakładach bukmacherskich to rodzaj rozrywki i musimy zrobić wszystko, by nim pozostał. Jak każda forma hazardu, może prowadzić do uzależnienie, które niekorzystnie wpłynie na nasz stan zdrowia i przede wszystkim finansów. A już niejedna osoba na świecie przez swoje hazardowe długi, popełniła ostatnie głupstwo w swoim życiu, najczęściej bez pożegnania z bliskimi. Dlatego grając na zakładach bukmacherskich trzeba to robić rozsądnie i z przysłowiową głową. Jest wiele zasad, dzięki którym gra na zakładach bukmacherskich pozostanie rozrywką, a nie będzie podstawą do hazardowych problemów. Liczy się konsekwencja i trzymanie ustalonych zasad!

Graj za swoje, nie pożyczaj – najważniejsze to grać tylko za własne pieniądze i muszą to być nasze wolne środki. Nie można grać pieniędzmi, które miały być przeznaczone na rachunki czy spłatę innych zobowiązań. Nie i koniec!

Przygotuj kapitał na grę – aby uniknąć niekontrolowanego strumienia pieniędzy, wypływających z naszego konta bez kontroli, wystarczy ustalić kapitał na grę. Może to być dana kwota na tydzień lub miesiąc. I oczywiście pod żadnym pozorem nie możemy jej przekraczać. Wystarczy ustaloną kwotę rozłożyć na dany okres czasu, by starczyło na zabawę nawet i każdego dnia.

Obstawiaj tylko za część swojego kapitału – kolejna ważna kwestia, to aby nie grać za całość ustalonego kapitału. Niech jednorazowy kupon będzie warty max. 5-10% ustalonego kapitału. W ten sposób kontrolujemy kapitał przeznaczony na grę.

Ustal strategię – ustal swoją strategię gry: co obstawiasz, za ile, jak często, jakich wygranych oczekujesz czy w jakich sytuacjach mówisz pass. Mając określony plan łatwiej jest kontrolować swoją grę i uniknąć utraty całego kapitału.

Stosuj techniki stawkowania – w Internecie jest wiele systemów bukmacherskich (czyli tzw. systemów stawkowania), które zwiększą szansę wygrania, a także pozwolą lepiej kontrolować finanse przeznaczone na grę.

Unikaj odgrywania się – gra na zakładach bukmacherskich ma to do siebie, że raz się wygrywa, a częściej przegrywa. Trzeba być tego świadomym. Tylko bardzo niewielki % grających, zarabia na obstawianiu. Dlatego nawet jeżeli przytrafiła nam się dłuższa seria porażek, kusi, by postawić znacznie więcej do szybkiego odegrania się. Bo statystycznie w końcu i tak trafimy. Błąd! Niech seria porażek nie przysłoni nam ustalonej strategii i ustalonych limitów. Pod żadnym pozorem.

Zadbaj o zdrowie, graj rozsądnie

Stosowanie tych kilku podstawowych zasad dla obstawiających, pozwoli nie tylko kontrolować grę, ale również uniknąć zadłużenia czy popaść w hazardowy nałóg bez opamiętania. To wszystko z kolei może skutkować nadmiernym stresem, który znacząco wpłynie na nasze zdrowie. Chęć pozbycia się nerwów może łatwo prowadzić do nadużywania alkoholu czy złych nawyków żywieniowych. Na pewno gorzej też będziemy spać i osłabimy naszą koncentrację, wciąż myśląc o grze. Jeżeli doszliśmy do wspomnianych skutków to najwyższy czas zakończyć grę na zawsze i znaleźć sobie zdrowszą rozrywkę.

Partnerem artykuł był: betclic kod promocyjny.

Dodaj komentarz