Naturalna dieta, czyli dieta paleo

paleo

Dieta paleo nazywana jest także dietą paleolityczną, czyli dietą człowieka epoki kamiennej. Nazwa wynika ze sposobu żywienia, który bazuje na nieprzetworzonej żywności i bardzo naturalnych produktach. Ten rodzaj diety jest szczególnie polecany osobom z chorobami autoimmunologicznymi. Paleo wspomoże zapobieganie chorobom cywilizacyjnym.

Dieta paleo: na czym polega?

Główne założenie diety to spożywanie tego, co naszym przodkom udawało się upolować lub zdobyć. Wiadome jest jednak, że współczesna dieta paleo jest dopasowana do naszego trybu życia. W diecie znajdziemy dużo ryb i mięsa, natomiast wyeliminować należy przetwory mleczne i pieczywo. To jedna z diet eliminacyjnych, która polega na spożywaniu niskoprzetworzonych dań. Można jeść orzechy, jajka, owoce morza, oleje nierafinowane, mięso, ryby, owoce i warzywa. Unikać natomiast należy soli, produktów mlecznych, produktów zbożowych, cukru, olejów rafinowanych, ziemniaków (zawierają dużo skrobi),

Zalety diety paleo

Mimo, że jest to dieta eliminacyjna to ma wiele zalet, które korzystanie wpłyną na zdrowie organizmu. Wyeliminowanie cukrów rafinowanych i wysokoprzetworzonej żywności pozwoli zapobiec cukrzycy i miażdżycy. Dieta to także ograniczenie pustych kalorii, które nie wnoszą dobroczynnych składników do organizmu. Posiłki mają niski indeks glikemiczny, który pomoże uregulować gospodarkę insulinową i lipidową. Dieta narzuca zrezygnowanie z niezdrowych tłuszczy rafinowanych czy soli, która sprzyja gromadzeniu wody w organizmie. Nie znajdziemy tutaj produktów ciężkostrawnych, które będą obciążały pracę żołądka, jelit i wątroby. Stosowanie diety pozwoli pozbyć się otyłości brzusznej.

Stosowanie diety paleo

Dietę powinno się stosować w porozumieniu z dietetykiem lub zakupując gotową od cateringu dietetycznego. Samodzielne układanie posiłków może okazać się zbyt trudne, a dieta wówczas będzie mało zbilansowana i nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Przed rozpoczęciem diety dobrze jest wykonać wszystkie badania i zasięgnąć porady specjalisty od żywienia. Dużą zaletą zbilansowanej diety paleo jest spożycie kwasów omega-3, które wywierają dobroczynny wpływ na organizm. Specjaliści z cateringu dietetycznego https://afterfit-catering.pl/dieta-paleo/ podkreślają, że to odpowiednia dieta dla osób chcących wyrobić sobie dobre nawyki żywieniowe. Skomponowane przez specjalistów posiłki nie zawierają glutenu. Dieta bogata jest w żelazo, białko i zdrowe tłuszcze. Mimo sporych ograniczeń oferowane posiłki są dobrze zbilansowane i różnorodne. Smaczne i zdrowe dania wpłyną w pozytywny sposób nie tylko na zdrowie fizyczne, ale także nastrój konsumenta. Oferowane posiłki są starannie zapakowane, a estetyka podania tylko zachęci do korzystania z usługi.

Dodaj komentarz