Na czym polega plastyka powiek?

powieki

Ładnie podkreślone makijażem oko od razu przyciąga wzrok. Niestety skóra wokół oczy jest niezwykle delikatna, przez co jest bardziej narażona utratę jędrności. Wraz z wiekiem wokół oczy można zauważyć coraz więcej zmarszczek, potocznie zwanych kurzymi łapkami. Często bywa jednak tak, że słabo napięta skóra opada, co może spowodować bóle głowy czy problemy z widzeniem. W tej sytuacji warto rozważyć zabieg, jakim jest plastyka powiek.

Blefaroplastyka, czyli plastyka korekcyjna powiek

Zabiegiem, który pomoże w zlikwidowaniu problemu z mało elastyczną skórą, jest blefaroplastyka. Plastyka powiek polega na usunięciu nadmiaru tkanek na powiekach górnych i dolnych. Dzięki niej można także skorygować „worki” pod dolnymi powiekami i zlikwidować zmarszczki wokół oczu, które są efektem braku elastyczności skóry.

Jakie efekty może przynieść plastyka powiek?

Zmarszczki wokół oczu czy opadająca powieka są mocno widoczne i przykuwają wzrok innych osób. Dzięki plastyce korekcyjnej powiek osiągnąć możemy rewelacyjny efekt odmłodzenia, zaś cała twarz będzie dzięki temu będzie miała wypoczęty wygląd. Dzięki plastyce powiek poprawi się wygląd skóry wokół oczu – będzie ona bardziej gładka, napięta i odmłodzona. Zmarszczki wokół oczu zostaną zredukowane i poprawi się pole widzenia. Ostateczne efekty plastyki powiek są widoczne po kilku tygodniach od przeprowadzonego zabiegu. Blizny w miejscu cięć mogą być zaróżowione, jednak po pełnym wygojeniu stają się one niewidoczne. Warto podkreślić, że efekty korekcyjnej plastyki powiek są trwałe i zwykle nie ma potrzeby powtarzania tego zabiegu.

Jak przebiega korekcja powiek?

Każdorazowo przed zabiegiem tego typu lekarz chirurgii plastycznej przeprowadza  konsultację, w czasie której informuje pacjenta o ewentualnych wskazaniach i przeciwwskazaniach do wykonania plastyki powiek, a także zleca badania. Ogólna ocena stanu pacjenta przed zabiegiem jest ważna dla powodzenia całego zabiegu. Sam zabieg korekcji powiek trwa około godziny i przeprowadzony jest w znieczuleniu miejscowym.

Więcej informacji na https://arclinique.pl

Dodaj komentarz