Lakiery hybrydowe czy akrylowe? Najważniejsze różnice

paznokcie

Wypielęgnowane dłonie to kobiecy atut, dlatego też warto dbać o nie regularnie. Na rynku kosmetycznym jako najważniejszy trend w stylizacji paznokci wciąż wymienia się manicure hybrydowy. Daje niezwykły efekt, gdyż utrzymuje się przez 2-3 tygodnie i jest największą konkurencją dla tradycyjnego manicure’u. Wśród kobiet są też jednak zwolenniczki lakierów akrylowych, a zatem warto znać różnice między obiema stylizacjami.

Obecnie do wyboru jest wiele technik zdobienia paznokci, m.in. manicure hybrydowy, akrylowy, żelowy, a także nowość w postaci akrylożelu. Każda z metod ma swoje zalety, ale i wady, każda ma też szerokie grono miłośniczek. Nie da się stwierdzić, która jest najlepsza, gdyż zależy to od wielu czynników.

Należy wziąć pod uwagę m.in. swój styl życia, oczekiwania, kondycję paznokcia itd. Na szczęście każda z nas ma możliwość wybrać najlepszą dla siebie metodę, dlatego też warto poznać najważniejsze różnice między dwie najpopularniejszymi – hybrydą oraz akrylem.

Lakiery hybrydowe – trwałe i eleganckie

Manicure hybrydowy pozwala nam cieszyć się pięknym efektem nawet przez 3 tygodnie. Warunkiem jest jednak użycie dobrej jakości produktów – jak m.in. lakiery hybrydowe Semilac – a także odrobina wprawy i cierpliwości. Utwardzenie w lampie LED UV lub klasycznej utrwali lakier i wzmocni płytkę paznokcia, zapobiegając odpryskom i ścieraniu się. Technika jest bardzo podobna do manicure’u tradycyjnego, lecz stosuje się specjalne lakiery hybrydowe.

Dla pań, które nie mają ochoty lub czas na codzienne malowanie, hybryda to doskonałe rozwiązanie. Jej główne zalety to proste nakładanie, trwałość żelu, świeży wygląd oraz szybkie usuwanie. Jeśli dbamy o paznokcie, powinniśmy wiedzieć, że jest też zdrowszy od tipsów i paznokci żelowych oraz akrylowych. Nie jest to też zabieg bardzo czasochłonny – malowanie wraz z usunięciem poprzedniej hybrydy zajmuje około 45 minut.

Czy lakiery hybrydowe mają wady?

Mimo przeważającej liczby zalet warto wymienić także wady hybrydy. Przede wszystkim odstrasza cena – około 100 zł za tak prosty zbieg to sporo. Warto zatem zaopatrzyć się w zestawy do samodzielnej stylizacji paznokci- np. lakiery hybrydowe Semilac, lampa LED, cleaner, top itd. – i nauczyć się je kreatywnie wykorzystywać!

Poza tym nieodpowiednio wykonany może niszczyć płytkę paznokcia, a zatem warto nauczyć się go odpowiednio wykonywać. W Internecie można znaleźć wiele porad, jak wykonać poprawny manicure lakierem hybrydowym, ale warto słuchać porad doświadczonych stylistek i blogerek. Jeśli zaś korzystamy z usług salonu kosmetycznego, wybierzmy się do profesjonalnej stylistki z doświadczeniem.

Proszek akrylowy – zalety i wady

Dużą popularnością cieszą się także proszki akrylowe. Zapewniają świetny efekt, są odporne na złamania i zarysowania, utrzymują się podobnie jak hybryda, czyli do 3 tygodni. Na czym polega ta technika? Otóż paznokcie przedłuża się utwardzanym akrylem, proszkiem modelującym płytkę. Kobiety cenią paznokcie akrylowe za trwałość, odporność na zarysowania i złamania, ochronę płytki paznokcia. Dodatkową zaletą jest łatwa i szybka zmiana koloru, jeśli akurat odpowiada nam inny. Ponadto warto wykonywać ten zabieg samodzielnie ze względu na niską cenę materiałów i brak konieczności posiadania lampy do utwardzania.

Stylizację można wykonać na naturalnej płytce, ale możliwe jest też przedłużanie na szablonie lub na tipsach. Dobrze jednak poznać technikę zdobienia proszkiem akrylowym, gdyż wymaga ona pewnych zdolności, a najlepiej szkolenia pod okiem profesjonalistki, gdyż akryl szybko się utwardza. Płytkę paznokcia należy delikatnie zmatowić, gdyż piłowanie doprowadzi jedynie do jej zniszczenia. Odpowiednio nałożony akryl przyczynia się z kolei do odbudowania naturalnych paznokci. Paznokcie akrylowe mają jedną dużą wadę – zapach liqudu, niezbędnego przy aplikacji proszku, dla wielu osób jest zbyt drażniący. Mimo to zdecydowanie warto rozważyć także tę technikę.

__

Artykuł powstał przy współpracy z hurtownią kosmetyczną Pazurkolandia.pl, posiadającą w swojej ofercie szeroką gamę produktów do stylizacji paznokci.

Dodaj komentarz