Kto może skorzystać z cateringu dietetycznego?

jedzenie

W ciągu ostatnich kilku lat powstało wiele firm oferujących catering dietetyczny. Wiele osób wybiera ten sposób odżywiania. Robią to z różnych przyczyn. Chęci zdrowego odżywiania, zmiany nawyków żywieniowych, braku czasu lub po prostu wygody.

Czym jest catering dietetyczny

Catering dietetyczny to sposób odżywiania zyskujący coraz więcej zwolenników. Z roku na rok wzrasta jego popularność oraz liczba osób korzystających z niego. Określa się go mianem diety pudełkowej ze względu na formę dostarczanych posiłków. Catering dietetyczny polega na codziennym otrzymywaniu (pod wcześniej wskazany adres) zestawu pełnowartościowych i odpowiednio zbilansowanych posiłków. Aby zamówić dietę pudełkową musimy wybrać firmę, która oferuje tę usługę w naszym mieście. Następnie, po zapoznaniu się z ofertą, wybieramy dietę, wypełniamy formularz i przestajemy martwić się, co będziemy jutro jeść.

Dieta pudełkowa dla każdego

Dietę pudełkową może zamówić każdy. Wybierają ją zarówno kobiety jak mężczyźni, osoby pracujące jak i nie posiadające etatu, małżeństwa oraz single. Catering dietetyczny został stworzony dla osób, które nie mają czasu gotować lub tego nie lubią, chcą się zdrowo odżywiać ale nie potrafią odpowiednio komponować posiłków. Chętnie korzystają z niego ludzie spędzający większą część dnia w pracy, osoby odchudzające się i sportowcy.

Indywidualne podejście

Firmy cateringowe chcąc dotrzeć do różnych grup klientów oferują szeroki wybór diet i możliwość ich modyfikacji. Firma Dietykieta, która działa na terenie Wrocławia, Legnicy, Wałbrzycha, Bolesławca, Chojnowa, Zielonej Góry, Lubina, Zgorzelca i Oławy w swojej ofercie posiada 4 rodzaje diet, które następnie można dowolnie zmienić. Dietykieta podchodzi do klienta indywidualnie i razem z dietetykiem można obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne oraz dobrać dietę odpowiednią dla siebie. Kwestia indywidualnego doboru diety jest bardzo ważna, ponieważ np. osoby chcące się odchudzić, będące na redukcji mają inne zapotrzebowanie energetyczne niż sportowcy lub osoby budujące masę mięśniową.

Dodaj komentarz