Jak wykonać makijaż bez efektu maski?

Jak wykonać makijaż bez efektu maski?

Obecnie makijaż, który sprawia wrażenie, że mamy sztuczną maskę na twarzy, jest niemodny. Teraz kobiety stawiają na naturalnie wyglądający make-up, który podkreśla ich wrodzone piękno. Dlatego coraz większym powodzeniem cieszą się specyfiki typu L’Oréal podkład Infallible 24h, które nie obciążają skóry, a jednocześnie maskują niedoskonałości.

Make-up, który wygląda bardzo sztucznie, z grubą warstwą kosmetyków sprawiających wrażenie, jakby miały spłynąć, a nawet odpaść z twarzy, nie jest dobrym rozwiązaniem. Współcześnie stawia się na kosmetyki wyglądające dość naturalnie i nieobciążające cery, która i tak każdego dnia zmaga się z wieloma czynnikami zewnętrznymi mającymi wpływ na jej kondycję.

Ważny jest dobór kosmetyków

Nawet jeśli mamy problematyczną skórę pełną niedoskonałości, to można znaleźć podkłady, które to zamaskują. I to bez nakładania bardzo grubej warstwy kosmetyków. Przykładem jest chociażby nowość L’Oréal, podkład Infallible 24h. Produkt ten ma rewelacyjne właściwości kryjące, jest lekki i utrzymuje się na twarzy aż 24 godziny. Trwałość jest o tyle istotna, że dzięki niej można z powodzeniem zrezygnować z bazy pod podkład, która jak by nie patrzeć, jest kolejnym obciążeniem dla naszej cery.

Efekt maski daje też źle dobrany podkład, a szczególnie jego odcień. Nie ma chyba większego makijażowego koszmaru niż twarz, która kolorystycznie różni się od szyi. Wygląda to bardzo sztucznie i tandetnie. Dlatego należy sporo uwagi poświęcić kwestii doboru koloru kosmetyku. Większość produktów, w tym także wspomniany wyżej L’Oréal podkład Infallible 24h, ma kilka różnych odcieni. To umożliwia dokładne dopasowanie produktu do swojej cery.

Będąc w drogerii bądź sklepie kosmetycznym, należy skorzystać z dostępnych tam testerów. Wyciskamy odrobinę podkładu i nakładamy na policzek lub brodę. Lepiej nie robić tego na nadgarstku, skóra jest tu bowiem jaśniejsza i cieńsza niż na twarzy, dlatego jeśli chcemy przetestować kosmetyk na dłoniach, to raczej na ich wierzchu. Produkt, który będzie najbardziej zbliżony kolorystycznie (najlepiej, by wręcz zlewał się ze skórą), pozwoli nam na wykonanie naturalnie wyglądającego make-upu.

Podkład należy też odpowiednio nakładać. Nawet jeśli sięgniemy po dobrej jakości kosmetyk, jak L’Oréal podkład Infallible 24h, to możemy zepsuć make-up poprzez nieodpowiednią aplikację. Sztucznie wygląda bowiem zbyt duża ilość produktu, warto więc być na to szczególnie wyczulonym. Najlepiej sprawdzi się gąbeczka w kształcie łezki – beauty blender. Dzięki temu, że nie ma kantów, nie pozostawia smug. Wystarczy ją lekko namoczyć, odcisnąć i nałożyć na nią wielką ilość podkładu. Później stemplującymi ruchami nakładamy kosmetyk na twarz. Oczywiście fluid można także rozsmarować na twarzy opuszkami palców czy pędzlem do makijażu, jednak wymaga to większej precyzji.

Dodaj komentarz