Jak oczyścić organizm z toksyn domowymi sposobami?

soki

Oczyszczanie organizmu ziołami to skuteczny sposób na bezpieczną detoksykację. Rośliny, które wspomagają usuwanie substancji toksycznych to np.: babka płesznik, czarnuszka siewna czy ostropest plamisty. Oczyszczanie organizmu z toksyn wspomaga również picie chlorelli azjatyckiej, czyli algi wodnej, którą najczęściej można dostać w postaci sproszkowanej.

Zioła na oczyszczanie organizmu z toksyn

Oczyszczanie organizmu za pomocą ziół to bezpieczna metoda na pozbycie się toksycznych substancji, jakie dostają się do wnętrza ciała przez jedzenie, kosmetyki czy dym papierosowy. Rośliny, takie jak: czystek, babka płesznik, czarnuszka siewna czy ostropest plamisty, działają nie tylko skuteczne, ale przede wszystkim delikatnie, nie podrażniając przy tym żołądka ani innych narządów wewnętrznych.

Herbata z czystka

Napary z ziół to skuteczny sposób na pozbycie się toksyn. Jedną z popularnych roślin, która wspomaga proces oczyszczania organizmu jest czystek. Roślina wspiera pracę układu immunologicznego, a dodatkowo skutecznie usuwa metale ciężkie. Czystek łatwo wiąże kadm, który jest niezwykle toksycznym pierwiastkiem, uszkadzającym nerki i prowadzącym do osteoporozy, zaburzeń powonienia, a nawet anemii. Metal ciężki znajduje się również w dymie tytoniowym, dlatego herbata z czystka jest szczególnie polecana palaczom.

Babka płesznik

Babka płesznik to roślina, która naturalnie rośnie w rejonach Morza Śródziemnego. Naturalne zioło wspomaga proces odchudzania, a także ułatwia oczyszczanie jelit. Nasiona babki płesznik powinny być chłodne, ponieważ wysoka temperatura powoduje, że roślina traci swoje cenne właściwości. Dzienna dawka zioła to około 8 łyżeczek nasion przyjmowanych 3 razy na dobę w równych porcjach.

Czarnuszka siewna

Proces oczyszczania organizmu, a zwłaszcza wątroby, wspomagają również nasiona czarnuszki siewnej. Cenne właściwości roślina zawdzięcza zawartości, takich substancji, jak: kwasy tłuszczowe, fitosterole, flawonoidy,  fosfolipidy, a także związki żelaza, cynku, magnezu oraz selenu. Terapię oczyszczającą nasionami czarnuszki można łączyć z ostropestem plamistym.

Ostropest plamisty

Ostropest plamisty to zioło, które poprawia pracę układu pokarmowego, a także przyspiesza proces usuwania szkodliwych toksyn i toksycznych substancji z organizmu. Roślina jest bogatym źródłem flawonoidów, sylimaryny, a także antyoksydantów, dzięki czemu na organizm działa silnie odtruwająco. Stosowanie ostropestu plamistego dodatkowo ochrania narządy, takie jak wątroba czy nerki, przed szkodliwym działaniem toksyn.

Chlorella azjatycka a oczyszczanie organizmu z toksyn

Chlorella azjatycka wpływa na usuwanie toksyn z organizmu, głównie dzięki zawartości cennych minerałów, chlorofilu oraz witamin. Alga zawiera w sobie także specyficzny czynnik wzrostu CGF (Chlorella Growth Factor), który zwiększa zdolność komórek organizmu do samooczyszczania, a także naprawiania uszkodzeń. Roślina jest również źródłem białek funkcyjnych, które nie tylko osłabiają toksyczne działanie metali ciężkich w organizmie, ale i pomagają je skutecznie usuwać.

Dodaj komentarz