Jak dobrać główkę do nauki fryzjerstwa?

kobieta

Można mieć dryg do fryzjerstwa, oko do nowych stylizacji, wyczucie koloru – to z pewnością cechy dobrego fryzjera. Jednak nawet najlepszy fryzjer musiał jakoś dojść do perfekcji. Czyli musiał trenować. W jaki sposób nabywa się umiejętności w dziedzinie fryzjerstwa? Otóż wiadomo, że praktyka czyni mistrza. Wiadomo też, że nikt osobie, która dopiero zaczyna swoją przygodę  z fryzjerstwem, nie da klienta do obcięcia tak od razu. Najpierw potrzebny będzie solidny trening. I tu pomocna okazuje się główka do szkolenia fryzjerów.

Czym jest główka treningowa?

Główka treningowa, czyli inaczej główka fryzjerska, to atrapa ludzkiej głowy, na której można ćwiczyć cięcia i upięcia. Jak powinno się wybierać główkę treningową? Być może to zdziwić, ale trzeba pamiętać o tym, aby wybierać główki… europejskie. Z jakiego powodu? Ponieważ struktura włosa Europejczyków, których przede wszystkim będzie ciął fryzjer, jest zdecydowanie inna niż struktura włosa Azjaty czy Afroamerykanina. Z tego też powodu zupełnie inaczej będą zachowywać się podczas strzyżenia czy upinania włosów.

Do wyboru do koloru

głowkaJeśli chodzi o taki materiał szkoleniowy jak właśnie główka do szkolenia fryzjerów, to można wybierać nie tylko spośród modeli kobiecych, ale również męskich – tutaj dostępne są nawet opcje z brodami. Można zdecydować się na zakup modelu z długimi włosami, prostymi lub kręconymi. Istnieje również możliwość, aby główka do szkolenia fryzjerów pokryta była naturalnymi, ludzkimi włosami lub sztucznymi. W przypadku tych pierwszych cena będzie jednak wyższa.

Główka treningowa i jej wykorzystanie

Jeśli chodzi o to, gdzie może zostać wykorzystana główka treningowa, to znajduje zastosowanie przede wszystkim w szkołach fryzjerskich.  To właśnie główka fryzjerska jest pierwszym „klientem” młodych adeptów fryzjerstwa. Aczkolwiek może być stosowana również w zakładach fryzjerskich, gdzie fryzjer wypróbuje nową fryzurę. Wiadomo, że prawdziwy specjalista szkoli się cały czas. I także właśnie podczas szkoleń warsztatowych wykorzystywana jest główka do szkolenia fryzjerów. Aczkolwiek również podczas zawodów fryzjerskich, których w branży nie brakuje, można skorzystać właśnie z takiego rozwiązania. Pamiętajmy jednak, że aby główka treningowa mogła posłużyć przez odpowiedni okres czasu, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja. Warto też zdecydować się na lepsze jakościowo produkty, nawet za wyższą cenę, aby mieć pewność, że uczeń naprawdę będzie w stanie się na niej wiele nauczyć. Najlepiej na stanie mieć kilka albo nawet kilkanaście główek treningowych – w zależności od ilości uczących się, ponieważ zawsze może dojść do uszkodzenia. A trenować trzeba regularnie i bez przerw, aby efekt był doprawdy spektakularny.

Dodaj komentarz