Ile kosztuje rehabilitacja w domu?

noga

Jak wiadomo, im szybciej rozpoczniemy fizjoterapię, tym większa szansa na szybki powrót do zdrowia. Domowa rehabilitacja do doskonałe rozwiązanie dla osób unieruchomionych w wyniku choroby, mających problemy z poruszaniem się i transportem do wybranej placówki.

Kto powinien skorzystać z domowej rehabilitacji?

Przede wszystkim te osoby, które mają problem z dotarciem do gabinetu fizjoterapii. Drugą najczęstszą przyczyną, dla której wybiera się ten rodzaj rehabilitacji, jest możliwość wcześniejszego rozpoczęcia terapii. Nie ma wątpliwości, że im szybsze wprowadzenie ćwiczeń i zabiegów, tym większa szansa na uzyskanie oczekiwanych rezultatów. Wielu specjalistów zaleca rozpoczęcie rehabilitacji w momencie, w którym ruchomość pacjenta jest mocno ograniczona. Jak wiadomo, fizjoterapia z dojazdem do domu często jest oferowana przez zajmujące się tym firmy. W odróżnieniu od długiego oczekiwania na swoją kolej przy rehabilitacji z NZF, tutaj umówimy się na wizytę niemal natychmiastowo.

Kolejną sytuacją, w której warto zdecydować się na taką formę terapii, jest unieruchomienie. Zazwyczaj wybierają ją osoby cierpiące na silne bóle pleców, unieruchomione przez gips, mocno osłabione, mające trudności w poruszaniu się. Innym powodem jest ograniczona mobilność, np. brak samochodu. Nie zawsze mamy możliwość samodzielnego dotarcia do gabinetu, a bliskie nam osoby mogą mieć na głowie pracę i obowiązki, które utrudnią uzyskanie od nich pomocy. Właśnie z tych względów korzystanie z rehabilitacji w domowych warunkach jest jedną z najwygodniejszych i najbezpieczniejszych form terapii. Dzięki niej nie forsuje się pacjenta. Stanowi też duże odciążenie dla jego rodziny.

Ile to kosztuje? Gdzie szukać, żeby płacić mniej?

Najlepszym miejscem, w którym znajdziemy oferty firm zajmujących się rehabilitacją z dojazdem do pacjenta, jest oczywiście Internet. Jeżeli mieszkamy w Gdańsku, Poznaniu lub Bydgoszczy, możemy skorzystać np. z usług firmy Medistuff.pl. Cena za godzinę rehabilitacji wynosi 80 zł z bezpłatnym dojazdem na terenie tych miast. Oferta obejmuje też masaże, m.in. klasyczny, leczniczy, sportowy, relaksacyjny, czy izometryczny w cenie 50 zł za godzinę, oraz terapię metodą NDT – Bobath (koszt 150 zł/godz.). Jak widać, koszt nie jest zbyt duży, zwłaszcza biorąc pod uwagę doświadczenie rehabilitantów, oraz brak dodatkowej opłaty za dojazd do domu pacjenta.

Medistuff zapewnia rehabilitację dla osób starszych, po udarze mózgu i innych dysfunkcjach neurologicznych, po złamaniach, endoprotezie, z bólami kręgosłupa, problemami kardiologicznymi, oraz chorobami reumatycznymi. Zakres usług takich firm jest szeroki, dlatego w razie potrzeby niemal każdy znajdzie coś dla siebie. Terapeuci posiadają własny sprzęt rehabilitacyjny, który wspomaga leczenie pacjentów, w tym m.in. stół do terapii czy masażu.

Dlaczego fizjoterapia powinna być przeprowadzana regularnie?

Oczywiste jest, że im szybciej rozpoczniemy ćwiczenia i zabiegi, tym szybciej osiągniemy oczekiwany efekt, jak np. zniwelowanie dolegliwości bólowych czy przywrócenie pełnej lub częściowej sprawności. W przypadku takiej terapii cała uwaga jest skupiona na pacjencie. Bierze on również udział we własnym leczeniu, ponieważ elementem większości fizjoterapii są specjalne zestawy ćwiczeń. W rehabilitacji chodzi także o manualne formy wspomagania, np. w formie masaży, które pozwalają przygotować ciało na powrót do samodzielnej aktywności.

Taka forma terapii jest zalecana również seniorom, którzy przebywają przez większość czasu w domowym środowisku. Ćwiczenia i zabiegi zmniejszą ich ból, a także poprawią sprawność fizyczną, ułatwiając wykonywanie codziennych zadań. Z tych, jak i wielu innych względów, fizjoterapia stała się niezbędnym składnikiem nowoczesnej medycyny. Jej pomoc jest nieoceniona zarówno w niwelowaniu wszelkich dolegliwości, jak i w powrocie do pełnego zdrowia po różnorodnych zabiegach, urazach, wypadkach i operacjach.

Dodaj komentarz