Excellence Creme kremy do koloryzacji włosów

EXCELLENCE CRÉME – KREMY DO KOLORYZACJI WŁOSÓW

Wiosna i lato sprzyjają zmianom. Jest to czas, w którym wyjątkowo lubimy zaszaleć i zmienić coś w swoim wyglądzie. Najprostszą formą zmiany jest koloryzacja włosów. Do tego celu najlepsza będzie farba, krem czy pianka do koloryzacji? I dlaczego powinnaś wybrać farbę Excellence Crème?

KTÓRY ŚRODEK DO KOLORYZACJI WYBRAĆ?

W zasadzie nie ma uniwersalnej rady, który środek koloryzacji jest najlepszy. Wszystko zależy od tego, jaka forma aplikacji będzie dla ciebie najbardziej odpowiednia oraz jak długo chcesz cieszyć się kolorem. Najmniej trwałym produktem jest szamponetka, która zmywa się po maksymalnie kilku myciach oraz nie zmienia koloru, jedynie go przyciemnia lub rozjaśnia o ton czy dwa. Szampon koloryzujący, podobnie jak szamponetka, nie zmienia koloru, ale może lekko odżywić zniszczone włosy i zmywa się po około 20 myciach. Kolejnym produktem są pianki do koloryzacji, które – w zależności od firmy – utrzymują się krócej lub dłużej, a aplikacja jest zbliżona do mycia włosów szamponem.

Wśród trwałych form koloryzacji prym wiodą farby (chociażby farba Excellence Crème) oraz kremy, które dzięki dużej ilości pigmentu całkowicie zmieniają kolor i pokrywają siwe włosy. Farby do włosów z reguły zawierają amoniak (chociaż są także farby pozbawione tego składnika), który ma specyficzny zapach oraz może zniszczyć włosy, wnikając głęboko w ich strukturę. Kremy do koloryzacji zwykle w delikatniejszy sposób wnikają we włos, nadając mu połysk i blask, jakie nie znikną w trakcie mycia.

L’Oréal Paris oferuje zarówno szampony koloryzujące, jak i tonery, farby oraz kremy. Farba Excellence Crème jest wzbogacona o pro-keratynę, ceramid oraz Lonene G, czyli składnik ochronny. Farba Excellence Crème zawiera innowacyjną formułę, która nie niszczy włosów jak tradycyjne farby, pokrywając je równomiernie od nasady aż po końce. Przy okazji dzięki zawartości serum i odżywczego balsamu włosy stają się gładkie i lśniące w trakcie oraz po koloryzacji, a także nie są suche lub łamliwe. Ważne jest to, że farba Excellence Crème po koloryzacji pozostawia włosy w intensywnym kolorze, który nie wypłukuje się w trakcie mycia, a ponadto pasma są miękkie i gładkie w dotyku. Farba Excellence Crème ma gęstą konsystencję, dzięki czemu nie spływa w trakcie aplikacji i pozwala na prawidłowe nałożenie farby na wszystkie kosmyki. Do opakowania dołączony jest grzebień, który znacznie ułatwia aplikację.

Wśród innych producentów farb, po które chętnie sięgają klientki w drogeriach, znajdują się: Joanna (ma farby bezpieczne, hipoalergiczne, niepodrażniające skóry głowy ani nieprzesuszające kosmyków i dostępne w wielu mocno napigmentowanych odcieniach), Syoss (farby odżywiające włosy, polecane osobom z włosami cienkimi i słabymi), Garnier (produkty w niskiej cenie, ale świetnej jakości – farby są trwałe i nie wysuszają włosów), Wella oraz inne. Istnieją także farby ziołowe, które nie zawierają amoniaku, parabenów czy innych szkodliwych substancji, dzięki czemu nie podrażniają skóry głowy i nie niszczą kosmyków tak bardzo jak zwykłe farby, należy jednak pamiętać, że nie są to produkty przeznaczone do radykalnej zmiany koloru, a jedynie do przyciemnienia włosów lub nadania im naturalnej barwy.

Możliwości wyboru formy koloryzacji jest wiele, a tylko od nas zależy, jaki efekt chcemy osiągnąć. Obecnie farby zawierają wiele składników odżywiających włosy, więc nie są to już produkty aż tak bardzo negatywnie wpływające na kondycję włosa. Warto więc czasami zaszaleć i zmienić kolor. Nasz wybór? Farba Excellence Crème od L’Oréal.

Dodaj komentarz