Dlaczego warto depilować się u kosmetyczki?

nogi

Depilacja w domowych warunkach to żmudna czynność, czasami nudna i bardzo niewygodna. Na pewno znasz ten stan, kiedy wychodzisz z domu, świeżo po depilacji, przekonana, że nie posiadasz na swoich nogach żadnych niepożądanych włosków. Po kilku chwilach w słońcu okazuje się, że wręcz przeciwnie – przed golarką schowała się niewielka kępka włosów w pobliżu zgięcia kolana. I tym sposobem cały dobry humor, związany z wyjściem znika bezpowrotnie.

Jak się ogolić, by dobrze wyglądać?

To pytanie towarzyszy większości kobiet, które cenią gładką skórę, bez podrażnień i problemów, związanych z użytymi sposobami na pozbycie się włosków. Samo golenie golarką, jak czasami doskonale wiemy, nie zdaje rezultatu. Wtedy dużo lepiej skorzystać z innych metod – takich jak chociażby miękki czy twardy wosk lub, w razie koniecznej potrzeby, depilacji laserowej. Jak ma się kosmetyczka do tych wszystkich metod?

Depilacja woskiem miękkim lub twardym nieco różni się od siebie, zarówno ceną, jak i samym sposobem działania. Wosk miękki jest jednocześnie nazywany depilacją paskową. Wosk twardy jest bardziej innowacyjną i nowoczesną metodą, która wywołuje mniej bólu. Depilacja laserowa to zaś duża wygoda dla kobiet, które mają dość swoich włosków. Dzięki powtarzalnym seriom, laser usunie bezpowrotnie nasze owłosienie lub bardzo konkretnie zmniejszy ich widoczność. Wszystko zależy od chęci kobiety.

A jak wybrać odpowiednią depilację?

Odpowiednia depilacja zależy indywidualnie od kobiety. Jeżeli twoje owłosienie nie jest bujne, możesz śmiało korzystać z miękkiego wosku, na przykład raz na dwa tygodnie. Wtedy łatwo połączyć wizytę u kosmetyczki z jeszcze przyjemną usługą – chociażby z masażem czy manicure hybrydowym. Jeżeli chodzi natomiast o depilację laserową, sprawę warto przegadać z osobą, która w profesjonalny sposób wykona takową depilację. Warto pamiętać, ze wykonuje się ją seryjnie. Laser nie sprawia dużego bólu, zazwyczaj jest bezbolesny. Oczywiście wiele zależy od człowieka i jego odporności na podobne bodźce. Bardzo często jednak jest to najszybszy sposób i najbardziej efektywny jednocześnie. Pozbycie się włosków z okolic ud, pach, a nawet bikini czy twarzy gwarantuje nam wygodę przez kolejne miesiące. Kosztuje więcej niż regularne korzystanie z depilacji klasycznej – woskiem – ale niesie ze sobą inne korzyści, na które warto, nawet z ciekawości, zwrócić uwagę.

Dodaj komentarz