Dieta wegańska – catering roślinny szyty na miarę

dieta wege

Kuchnia roślinna podbija serca Polaków. Chcesz zrezygnować z mięsa i produktów odzwierzęcych, jednak nie wiesz, od czego zacząć? Postaw na dietę wegańską dostępną w cateringu dietetycznym i ciesz się smakiem pysznych, odpowiednio zbilansowanych posiłków dostarczanych bezpośrednio pod Twoje drzwi. Na czym polega ten sposób żywienia, czy jest zdrowy i co znajdziesz w popularnych pudełkach? Podpowiadamy!

Dieta wegańska, czyli jaka?

Zacznijmy od podstaw. Sprawdźmy, na czym polega dieta wegańska, zanim zamówisz catering. Zasady sposobu żywienia są banalnie proste – w posiłkach nie znajdziesz żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego, czyli mięsa, jajek, nabiału, a nawet miodu. Nie oznacza to jednak, że dieta roślinna jest uboga w składniki odżywcze. Wręcz przeciwnie! Na talerzach u wegan królują strączki, zboża, orzechy, nasiona, pestki i tłuszcze roślinne. Nie brakuje również, oczywiście, warzyw i owoców.

Czy dieta wegańska i catering wegański są zdrowe?

Jak w przypadku każdego innego sposobu żywienia, tak i roślinny jadłospis ma swoich zwolenników i przeciwników. Czy w takim razie dieta wegańska jest zdrowa? Catering na bazie produktów roślinnych, o ile obejmuje odpowiednio zbilansowane posiłki, jest jak najbardziej właściwym i niezagrażającym zdrowiu sposobem odżywiania, i to bez względu na wiek. Twierdzi tak American Dietetic Association, czyli Amerykańskie Stowarzyszenie Dietetyczne – największa na świecie organizacja zrzeszająca specjalistów z zakresu żywienia i żywności, wśród których znajdują się zarówno dietetycy, jak i pedagodzy czy naukowcy.

Dieta wegańska – dlaczego warto zamówić catering?

Aby cieszyć się energią i dobrym samopoczuciem, niezbędne są odpowiednio zbilansowane posiłki, które zawierają wszystkie potrzebne do funkcjonowania organizmu składniki odżywcze, czyli białko, tłuszcze, węglowodany oraz witaminy i składniki mineralne. Dopiero raczkujesz w kwestii diety wegańskiej? W takim razie catering dietetyczny będzie strzałem w dziesiątkę! W tworzeniu pudełek biorą udział doświadczeni dietetycy, którzy dbają nie tylko o ich smak, ale także zawartość wspomnianych składników odżywczych. Dzięki temu ryzyko wystąpienia niedoborów jest zminimalizowane.

Dieta wegańska – jakie produkty znajdziesz w cateringu?

Chcesz rozpocząć przygodę z dietą wegańską z pomocą cateringu? Z pewnością zastanawiasz się, co czeka na Ciebie w menu. Posiłki nie zawierają żadnych produktów odzwierzęcych, które zastąpiono smacznymi, roślinnymi źródłami cennych składników odżywczych. Pudding kawowy z karmelizowanymi orzechami nerkowca, słodko-pikantne amarantusanki z owocami czy jaglany paprykarz z warzywami i maca ryżową to tylko kilka z serwowanych w roślinnych pudełkach dań. Pyszną dietę wegańską znajdziesz w cateringu WygodnaDieta – wystarczy, że wybierzesz odpowiednią kaloryczność i gotowe!

Dodaj komentarz