Depilacja miejsc intymnych u mężczyzn – poznaj różne sposoby

facet

Jak najskuteczniej depilować okolice intymne? Z jakich metod najczęściej korzystają mężczyźni? Nie tylko kobiety się depilują! Mężczyźni od dawna poddawali się licznym zabiegom kosmetycznym. Dla wielu mężczyzn depilacja to typowy zabieg higieniczny, który sprzyja estetyce, zdrowiu i komfortowi.

Według badań od 10 do 50% polskich mężczyzn usuwa owłosienie z okolic intymnych. W wielu krajach europejskich robi to nawet od 30 do 80% panów.

Istnieje wiele sposobów na usuwanie owłosienia z okolic intymnych. Można to robić maszynkami jednorazowymi, kremami do depilacji, laserem, czy skracając włoski. Sprawdź, która z tych metod jest najlepsza dla Ciebie!

Maszynki jednorazowe

Mężczyźni najczęściej sięgają po maszynki jednorazowe. Jest to jeden z najwygodniejszych, jak i najszybszych sposobów usuwania owłosienia z miejsc intymnych. Nie da się ukryć, że wiąże się on z wieloma niedogodnościami. Włosy szybko odrastają, maszynką łatwo się skaleczyć, a jakby tego było mało, to w wielu przypadkach dochodzi do podrażnień, wrastania włosków i innych niedogodności.

Krem do depilacji

Niektórzy mężczyźni stosują także kremy do depilacji intymnej, choć wbrew pozorom nie cieszą się one dużym zainteresowaniem. Wielu z nich skarży się na nieprzyjemne reakcje alergiczne, czy problemy z zaczerwienieniem skóry, zwłaszcza na jądrach. Kremy do depilacji mogą być odpowiednie dla osób, które nie mają wrażliwej bądź alergicznej skóry.

Przystrzyganie włosów z okolic intymnych

Inną metodą jest przystrzyganie włosów. Skracanie włosów w miejscach intymnych sprawia, że wyglądają one estetycznie, a jednocześnie są dużo bardziej higieniczne, niż długie włosy w okolicach intymnych.

Panowie przystrzygają miejsca intymne maszynką elektryczną bądź nożyczkami. W przypadku maszynek elektrycznych, dzięki specjalnym nakładkom nie ma szans na podrażnienia w czasie golenia. Jest to bezpieczna i wygodna metoda, która czasami wymaga ostatecznych poprawek jednorazowymi maszynkami do golenia.

Depilacja laserowa miejsc intymnych

Można także pozbyć się owłosienia intymnego na stałe. W tym celu warto skorzystać z depilacji laserowej miejsc intymnych: https://epilira.com/produkt/depilacja-dla-mezczyzn/depilacja-laserowa-miejsc-intymnych/

Nie da się ukryć, że depilacja laserowa, to jedna z najbardziej efektywnych metod usuwania owłosienia. Wystarczy dobrana seria zabiegów, by na stałe pozbyć się uporczywego problemu regularnej depilacji.

Korzyści z depilacji laserowej

Dzięki depilacji laserowej miejsc intymnych na stałe rezygnujesz z takich problemów jak zapalenie mieszków włosowych, czy wrastające włoski.

Jak wygląda depilacja laserowa?

Zabieg trwa od 5 do 30 minut w zależności od obszaru, jak i intensywności owłosienia. W czasie zabiegu można skorzystać z kremu znieczulającego. Rezultaty są trwałe, a w większości przypadków wystarczy od 4 do 6 zabiegów, do ich osiągnięcia.

Niezależnie od tego, jaką metodę wybierzesz – depilacja intymna jest coraz popularniejsza u mężczyzn. Z roku na rok więcej mężczyzn decyduje się, chociażby na skracanie włosków,  regularne pozbywanie się ich, a także na trwałe metody, jak depilacja laserowa, której efektami można cieszyć się już zawsze. Warto wybrać metodę dostosowaną do swoich potrzeb!

Dodaj komentarz