Czy obroża przeciwkleszczowa to dobry pomysł?

pies

Z roku na rok rośnie populacja kleszczy, przez co te małe pajęczaki stają się coraz bardziej dotkliwym problemem. Zewsząd pojawiają się zalecenia, aby przed wyjściem do lasu, czy na łąkę nie zapomnieć o odpowiednim ubiorze. Oczywiście, możemy założyć pełne obuwie, długie spodnie i koszulki z długim rękawem oraz dodatkowo użyć dostępnych w aptece środków chroniących przed kleszczami. Ale co mają zrobić nasze wychodzące zwierzaki domowe?

Ochrona dla zwierząt

Na rynku dostępne są środki, które podaje się zwierzakom bezpośrednio do pyszczków, jak i zewnętrznie, np. poprzez umieszczenie kilku kropli preparatu na karku. Jednak, aby takie terapie były skuteczne, trzeba je co jakiś czas powtarzać. Dobrą alternatywą jest obroża przeciw kleszczom. Zapewnia ochronę przed pchłami i kleszczami przez cały sezon ich największej aktywności, czyli aż do 8 miesięcy. Działanie obroży antykleszczowej jest optymalne dla zwierzaka. Samoczynnie, stopniowo uwalnia zawarte w swojej polimerowej matrycy składniki aktywne w proporcjach odpowiednich i bezpiecznych dla noszącego ją psa czy kota.

Nowoczesna ochrona

Skutecznie chronić można każdego zwierzęcego domownika, bowiem obroże antykleszczowe dostępne są w dwóch rozmiarach. Obroża przeciw kleszczom dla kotów i małych piesków o wadze do 8 kg, ma długość 38 cm. W sprzedaży znaleźć można także obroże przeciw kleszczom dla kotów i psów o masie ciała powyżej 8 kg o długości 70 cm. Obroże na pchły i kleszcze są wodoodporne i bezwonne. Dzięki temu bez dodatkowego stresu dla Twojego pupila będą chronić go nieprzerwanie przez 8 miesięcy przed najbardziej popularnymi gatunkami pcheł i kleszczy.

Kleszcz – niebezpieczny pasażer na gapę

Kleszcze mogą zaatakować wszędzie, można je spotkać zarówno w lesie, czy na łące, jak i w miejskim parku, a nawet naszym własnym ogródku. Mając na uwadze, że wiele z nich jest nosicielami niebezpiecznych chorób jak babeszjoza, borelioza oraz erlichioza bezsprzecznie należy chronić swoje domowe zwierzaki już od ich wieku szczenięcego. Tym bardziej, że obroża antykleszczowa może być bezpiecznie noszona już przez kocięta powyżej 10 tygodnia życia i szczenięta, które skończyły 7 tydzień.

Dodaj komentarz