Szczupła sylwetka to marzenie wielu osób, jednak droga do jej uzyskania bywa wyboista. Często w desperacji sięgamy po środki, które mogą stanowić większą szkodę dla naszego organizmu niżeli pożytek. Jakich metod w odchudzaniu unikać? Czego się wystrzegać?

Nadmierne głodzenie się

Warto pamiętać, że nasz organizm w sposób całkowicie naturalny wykazuje określone zapotrzebowanie energetyczne. Kalorie, które dostarczamy do ustroju, nie odkładają się w całości w boczkach, ale są pożytkowane w podstawowych procesach życiowych. Potrzebujemy ich, aby zdrowo i normalnie funkcjonować, aby wszystkie systemy pozostały sprawne. Tak więc nadmierne ograniczenie podaży kalorii może wpłynąć negatywnie na cały nasz organizm i doprowadzić do licznych braków i niedoborów. Dobierajmy dietę do naszych potrzeb.

NIESkuteczne tasiemcowe odchudzanie

W pewnych kręgach stosunkowo popularną metodą usuwania zbędnych kilogramów jest dieta tasiemcowa. Należy jednak pamiętać, iż jest to pasożyt, który może rozprzestrzenić się po naszym organizmie i wywołać liczne groźne i dokuczliwe objawy. Jeśli mamy szczęście skończy się na silnym bólu brzucha, wydaleniu robali i zażyciu leków o działaniu przeciwpasożytniczym.

Leki przeczyszczające

Istnieją osoby, które nie mogąc unormować przemiany materii i skutecznie schudnąć sięgają po tabletki przeczyszczające bez recepty. W konsekwencji na początku zyskują możliwość normalnego wypróżnienia. Metoda ta ma zastosowanie raczej doraźne, gdy naprawdę męczy nas uporczywe zaparcie. Przewlekłe stosowanie takich leków i najczęściej zwiększanie ich ilości, prowadzi do znaczącego osłabienia i wyniszczenia organizmu, z którego wszystko jest wydalane i nie umożliwiamy mu wchłonięcia żadnych substancji odżywczych.

Tabletki na odchudzanie

W większości państw przeważająca ich ilość jest zakazana. Lekarzom nie wolno ich zalecać, a i na własną rękę pacjentki powinny ich unikać. Wprawdzie ziołowe pastylki mogą wesprzeć naszą przemianę materii i odchudzanie, ale już nieprzebadane preparaty kupione na bazarze czy w sieci mogą być szkodliwe, a nawet trujące dla naszego organizmu. Dlatego tego rodzaju odchudzania również unikamy.