Ćwiczenia na brazylijskie pośladki: przysiady z obciążeniem z Kettlebell

ćwiczenia

O brazylijskich pośladkach marzy wiele kobiet. Są jędrne i seksowne, ale żeby takie uzyskać, trzeba wykonywać specjalne ćwiczenia. Jednym z lepszych sposobów jest skorzystanie z odpowiednich akcesoriów jak kettlebell.

Kettlebell – a co to za przyrząd do ćwiczeń?

Może ciężko w to uwierzyć, ale kettlebell został wynaleziony bardzo dawno temu, bo w 18 wieku. To w tamtym czasie wykorzystywany był do treningu wojskowego. W latach 40. XX wieku przypomniano sobie o tym przyrządzie, gdyż zaczęto go używać w sportach siłowych. Dzisiaj kettlebell znów zyskuje na popularności, głównie z powodu swojej wszechstronności, bo za pomocą tego niepozornego sprzętu poprawimy swoją wytrzymałość, koordynację ruchową, a co równie ważne – pozbędziemy się zbędnych kilogramów.

Głównie z tych miejsc, gdzie warto zostawić trochę ciała, ale nie tłuszczu, tylko mięśni, czyli na pośladkach. Jeśli marzymy o brazylijskich pośladkach, warto zaopatrzyć się w ten przyrząd, by zacząć wykonywać najlepsze ćwiczenia na pupę. Polecane są szczególnie przysiady z obciążeniem!

Przysiady z obciążeniem z kettlebell w dwóch krokach

Tak naprawdę to ćwiczenie jest dla każdego, bo nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać, a robione we własnym tempie, przynosi doskonałe rezultaty. Wystarczą dwa kroki:

  • W pierwszym łapiemy rączkę odważnika oburącz nachwytem i podnosimy go na wysokość klatki piersiowej. Zajmijmy pozycję stojącą – prosto ze stopami rozstawionymi na szerokość barków. Palce stóp skierujmy na zewnątrz;
  • W kolejnym kroku wykonujemy przysiad – na tyle, by biodra znalazły się poniżej wysokości kolan, uda zaś powinny być ustawione równolegle do podłoża. Ważne, aby przez całe ćwiczenie utrzymywać kettlebell nieruchomo przed klatką piersiową. Żeby wrócić do pozycji wyjściowej (stojącej), powinniśmy dynamicznie wybić biodra i kolana do góry.

Ćwiczenia z kettlebell – co dzięki nim zyskujemy?

Oczywiście piękne, jędrne, kuszące brazylijskie pośladki, ale zalet jest o wiele więcej. Przede wszystkim to budowanie siły i wytrzymałości wszystkich mięśni, dzięki czemu całe ciało harmonijne się rozwija i pięknieje. Poprawiamy swoją kondycję, stajemy się bardziej gibcy, co ma ogromne przełożenie nie tylko przy innych formach aktywności, ale też w codziennym życiu, gdyż mamy więcej siły do radzenia sobie z obowiązkami.

Nie ulega wątpliwości, że warto zacząć treningi przy wykorzystaniu kettlebell, szczególnie że ten przyrząd nie kosztuje dużo, jest niezwykle trwały i ma nieduże rozmiary, więc nie będzie zajmował miejsca w mieszkaniu.

Dodaj komentarz