Catering dietetyczny dla wegetarian

błonnik

Cateringi dietetyczne przeżywają od pewnego czasu prawdziwy rozkwit. Zapracowani klienci na pewno docenią gotowe i dobrze zbilansowane posiłki, które firma dostarczy pod drzwi. Oferta firm cateringowych ciągle ulega rozszerzeniu, co ma wpływ na większy wzrost zainteresowania gotowymi dietami.

Dieta wegetariańska

Wyeliminowanie mięsa sprawia, że dieta staje się trudniejsza do skomponowania. Specjaliści żywienia podają, że dieta bezmięsna może zapobiec niektórym chorobom cywilizacyjnym, np. miażdżycy, cukrzycy typu 2 i chorobom serca. Ważna jest umiejętność skomponowania takich posiłków, które będą pełnowartościowe, smaczne i różnorodne. Wegetarianie mogą skorzystać z gotowych przepisów umieszczanych na różnego rodzaju blogach i w książkach. Możliwe jest także udanie się do dietetyka, który odpowiednio skomponuje posiłki. Niektórzy konsumenci wybierają jednak ofertę cateringu dietetycznego dietly.pl, który zawiera zróżnicowane menu stworzone przez dietetyków i kucharzy.

Źródło białka

Pamiętajmy, że nie tylko białko zwierzęce jest pełnowartościowe. Prawidłowo skomponowana dieta wegetariańska pozwoli w pełni pokryć zapotrzebowanie organizmu na białko. Białko znajdziemy w jajach, roślinach strączkowych, komosie ryżowej, orzechach, soi, soczewicy, białej fasoli. Wspomniane produkty mają nie tylko białko, ale także inne cenne dla zdrowia witaminy. Są także źródłem błonnika, który pozytywnie wpływa na jelita i trawienie. Dieta skomponowana przez specjalistów może w pełni pokryć zapotrzebowanie na białko, a ponadto być smaczna.

Dieta wegetariańska dla zdrowia

Dieta opiera się na wysokiej jakości produktach zbożowych, warzywach, owocach, rybach, orzechach. Wyeliminowanie mięsa pozwoli uniknąć niezdrowych substancji dodawanych do mięsa, a także sprawi, że dieta będzie mniej tłusta. Mniejsza zawartość tłuszczu to możliwość zapobiegania chorobom cywilizacyjnym, w tym otyłości. Prawidłowa dieta wegetariańska pozwoli zachować szczupłą sylwetkę i dostarczyć wszystkie niezbędne składniki do organizmu. Lekkostrawne menu zapobiegnie także zaparciom, hemoroidom, nadciśnieniu tętniczemu. Menu oferowane przez firmę cateringową opiera się na 5 posiłkach, które należy spożywać regularnie. W zależności od ilości aktywności fizycznej i indywidualnego zapotrzebowania można wybrać odpowiednią ilość kalorii. Pomiędzy posiłkami nie należy podjadać, a z diety należy wyeliminować słodycze i wysoko przetworzone dania. Dietetycy zalecają pić około 1,5 litra wody dziennie, która dobroczynnie wpłynie na proces nawodnienia i funkcjonowania całego organizmu. Jak widać dieta wegetariańska to same plusy, które na pewno doceni nasz zdrowy organizm.

Więcej informacji o żywieniu znaleźć można na https://dietly.pl

Dodaj komentarz