Biżuteria w pracy a etykieta biznesowa

kobieta

Dotychczas uważano, że biżuteria w pracy powinna być przede wszystkim skromna i schludna ze względu na profesjonalny wizerunek oraz szacunek dla pracodawcy. Czasy się jednak zmieniły i wiele miejsc pracy rozluźniło swoje zasady dotyczące obowiązującego dress code. W związku z tym ubiór warto urozmaicić i wzbogacić, do czego najlepiej nadaje się właśnie biżuteria.

Elegancja zawsze w dobrym tonie

Wiele kobiet poszukuje biżuterii na co dzień, a przede wszystkim tej dopasowanej do miejsca pracy. Wyboru dokonują w oparciu o określoną etykietę biznesu firmy. W instytucjach publicznych i prywatnych lub po prostu obejmując pozycję wysokiego szczebla, należy zadbać o profesjonalną aparycję, która znacząco wpływa na odbiór naszej osoby przez otoczenie. Wygląd ma niebagatelne znaczenie w budowie naszego wizerunku i pomaga w pięciu się po szczeblach kariery.

Delikatna biżuteria z pewnością podkreśli naszą stonowaną, klasyczną stylizację. Można ograniczyć się do skromnych kolczyków i łańcuszka lub bransoletki. W zależności od preferencji, biżuteria może być wykonana z białego metalu lub występować w bardziej wyrafinowanej wersji złotej. Taki skromny dodatek podkreśli naszą kobiecość, ale nie nada jej wyzywającego charakteru. Biżuteria powinna podkreślić urodę kobiety, a nie ją “zdominować” lub udziwnić. Duże kolczyki czy gęste naszyjniki warto zostawić na okazje wieczorowe, nieformalne. Olbrzymi wachlarz projektów, wzorów i modeli dostępny jest w sklepie Sklep jubilerski AlleZloto.pl, w którym można zakupić biżuterię idealnie dopasowaną do naszych oczekiwań i osobowości.

Jak delikatnie wyrazić swoją osobowość?

Projektanci biżuterii bardzo wnikliwie śledzą trendy, także te dominujące w środowisku zawodowym. Uważnie dopasowują swoje projekty do aktualnych potrzeb kobiet pracujących. A w pracy obowiązują dwa typy ubioru: codzienny oraz ten przeznaczony na specjalne okazje. Bardzo często różnicę gwarantuje sama biżuteria. Savoir vivre biznesu wyróżnia zatem biżuterię dzienną i wieczorową. Ta dzienna charakteryzuje się klasycznym szykiem, a także stonowanymi i prostymi wzorami. Liczy się przede wszystkim dyskrecja bez podkreślania partii, które mogłyby nasunąć erotyczne skojarzenia. Błyskotki “hałasujące” i mocno rzucające się w oczy nie będą w tym przypadku trafnym wyborem.

Biżuteria na wieczór nie powinna być zbyt strojna i ekstrawagancka, ale i również kokieteryjna. Elegancki naszyjnik byłby idealnym rozwiązaniem. Nadal wskazana jest delikatność, aczkolwiek można przywdziać ulubione dodatki w większych ilościach w przypadku metali białych. Złoto natomiast należy nosić z rozwagą, w formie drobnej i subtelnej.

Czy styl ma rzeczywiście znaczenie w pracy?

Obecnie wiele prywatnych firm, głównie agencji, nie zwraca uwagi na styl swoich pracowników, gdyż, wedle polityki instytucji, najważniejsza jest wydajność pracy podwładnych, nie ich wygląd. Stąd też widoczna jest duża popularność tatuaży, które kiedyś w pracy nie były w dobrym tonie. W związku z tym wiele kobiet pozwala sobie na eksperymentowanie z wyglądem, włącznie z wymyślną biżuterią, podkreślającą ich oryginalność. Należy jednak pamiętać, by manifestować swoją indywidualność z umiarem, gdyż “jak cię widzą, tak cię piszą” i w niektórych miejscach pracy, z pozoru “swobodnych”, lepiej zachować rozwagę w wyborze ubioru i dodatków.

Dodaj komentarz