Akcesoria do kuchni, które pomogą utrzymać w niej porządek i czystość

kuchnia

Użyteczne akcesoria do kuchni, które pomagają w utrzymaniu porządku w pomieszczeniu to np.: relingi kuchenne, zamykane plastikowe pojemniki, ociekacze czy kratki kuchenne do stawiania gorących naczyń. W zachowaniu czystości w miejscu przygotowywania posiłków pomaga również kilka prostych nawyków, jak: odkładanie naczyń na miejsce czy sprzątanie na bieżąco. W kuchni warto mieć również użyteczne akcesoria do sprzątania, jak: gąbki, ściereczki czy środki czystości.

Akcesoria do sprzątania kuchni

Niezbędne akcesoria do sprzątania w kuchni to gąbki i ściereczki, które warto mieć zawsze pod ręką. Należy jednak pamiętać, że stanowią one idealne siedlisko bakterii i grzybów, dlatego w trosce o zdrowie i higienę, trzeba je często wymieniać na nowe. Oprócz gotowych środków czystości, jak płyny do mycia kuchenki czy mleczka, na wyposażeniu kuchni dobrze mieć naturalne preparaty, jak: kwasek cytrynowy, ocet czy soda oczyszczona. Są one domowym  i bezpiecznym sposobem na pozbycie się kamienia z czajnika, brzydkiego zapachu w lodówce czy umycia spalonego garnka. Przydatne akcesoria do sprzątania można zamówić przez Internet, np. za pośrednictwem strony: Superkoszyk.pl.

Przydatne akcesoria kuchenne

W utrzymaniu porządku w kuchni pomagają relingi kuchenne. Są to estetycznie wyglądające metalowe pręty wyposażone w haczyki oraz półeczki, które pomagają zagospodarować niewykorzystaną przestrzeń między blatem a szafkami. Relingi kuchenne służą przechowywaniu najpotrzebniejszych produktów w zasięgu ręki, np.: sztućców, ręczników papierowych, butelek i ściereczek. Problem rozsypujących się przypraw rozwiąże przesypanie ich do małych i szczelnie zamykanych pojemników. Oryginalnym pomysłem na uporządkowanie przestrzeni w kuchni jest zamocowanie w ścianie specjalnych kratek, które są idealnym miejscem do stawiania gorących naczyń czy studzenia potraw, wypieków, ciast. Po zjedzonym posiłku lub gotowaniu przychodzi czas na zmywanie talerzy i garnków. Ociekacze do naczyń to idealne rozwiązanie w kuchni, która nie jest wyposażona w zmywarkę. Suszarki dostępne są w różnych kształtach oraz kolorach i odpowiednio dobrane, stanowią elegancki element dekoracyjny w pomieszczeniu.Ponadto, dostępne są w wielu drogeriach online.

Nawyki, które pomogą utrzymać porządek w kuchni

Same akcesoria kuchenne nie wystarczą, aby zachować porządek w kuchni na co dzień. W prowadzeniu domu istotna jest również dobra organizacja i użyteczne nawyki, takie jak: zmywanie bezpośrednio po posiłku czy gotowaniu oraz odkładanie naczyń w określone miejsce. Mycie patelni, miksera czy kuchenki tuż po użyciu skutecznie skraca czas, jaki poświęca się na ich czyszczenie. Zaschnięty i kilkudniowy brud wymaga nie tylko zastosowania silniejszych środków czyszczących ale i pochłania więcej czasu na skuteczne pozbycie się go.

Dodaj komentarz